Enfeksiyon İçin En İyi Bitkisel İlaç Nedir?

ekinezya
ekinezya
Sarımsak : En güçlü doğal antibiyotik “allisin” içerir. Antiviral etkisi nedeniyle sarımsak, zararlı bakteri, virüs ve mantarlarla savaşabilir. Ayrıca hafif bir kan sulandırıcı ve tansiyon düşürücü etkisi vardır, bu da kalp ve damar hastalıklarına faydalı olabilir.

Enfeksiyon için en iyi bitkisel ilaç nedir?

Neem ağacı Hindistan’da yetişir ve yağı 2000 yılı aşkın bir süredir Ayurveda tıbbında kullanılmaktadır. Enfeksiyon Neem yağı, dermatit ve akne gibi cildin bakteriyel enfeksiyonlarıyla savaşmak için yaygın olarak kullanılır.

 Manuka Balı

Yeni Zelanda’daki arılar, manuka çalılarını tozlaştırarak manuka balı yaparlar. Bu bal, diğer bal türlerinden daha güçlü antibiyotik özellikler gösterir ve hatta MRSA tedavisinde etkili olabilir . Not: Manuka balı bebekler için güvenli olmayabilir.

Ekinezya

Ekinezya, Amerika Birleşik Devletleri’nde 18. ve 19. yüzyıllarda çok popülerdi , ancak farmasötik antibiyotiklerin geliştirilmesinden sonra kullanımı azalmaya başladı. O zamandan beri yapılan araştırmalar , birçok bakteri türünün tedavisinde çok etkili olabileceğini göstermiştir .Not: Ekinezya, vücudunuzun kahve ve bazı ilaçları metabolizmasını yavaşlatabilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın