zerdecalin faydalari
27 Temmuz 2021

Göz İltihabı İçin Şifalı Bitkiler

ile admin

Göz iltihabı için şifalı bitkiler insanların ve özellikle göz hastalığı çaken kişilerin, en fazla merak ettiği şeylerin başında gelmektedir. Gözlerinde iltihap olan ve bu rahatsızlıklarını şifalı bitkiler ile geçmesini isteyen kişilere ünlü herbalistler, birçok faydalı bitkinin iyi geldiğini kullanmaları için tavsiye etmektedirler. İltihapların ise kolay bir şekilde geçeceğini söylemektedirler. Göz iltihabına iyi gelen ve faydası olan şifalı bitkiler, kolay bir şekilde her yerden temin edilebilmektedir.

Bu bitkilerden bazıları ise şunlardır.

  • Zerdeçal

  • Patates

  • Aloe Vera

  • Gül Suyu

  • Karbonat

  • Sarımsak

gibi bitkilerin yanısıra, tuzlu su ve borik asit göz iltihaplarının kolaylıkla iyileşmesini sağlayan, ürünlerdir. Önemli olan şey ise, bu ürünleri yeterli miktarda ve gerektiği kadarı ile uygulamanızdır.

Göz için şifalı bitkiler sadece bunlar ile sınırlı değildir. Özellikle doktorların göz iltihabı olan kişilere tüketmeleri için tavsiye ettiği farklı şifalı bitkilerde bulunmaktadır.

Göz iltihaplarına iyi gelen şifalı bitkilerin özelliklerini şu şekilde söyleyebiliriz.

Zerdeçal : İltihap giderici etkisinin dışında antiseptik özelliğe sahip olan şifalı bitki zerdeçal, göz enfeksiyonları için kullanılan oldukça etkili şifalı bitkidir.

Patates : Çiğ olan patatesi dilim halinde gözünüze koyduğunuz zaman, gözde oluşan kızarıklığın gitmesini sağlayabilirsiniz. Göz yanmalarına ve iltihaplarına karşı etkilidir.

Aloe Vera : Bu mucizevi bitkinin yaprağının içerisinde bulunan jeli çıkartıp, göz iltihabının temizlenmesinde kullanabilirsiniz.

Gül Suyu : Gözünüze kaçmış olan bir toz bulunuyorsa ve bu durumun iltihap haline gelmesini istemezseniz, gözünüzü gül suyu ile yıkayabilirsiniz.

Karbonat : Karbonatla suyu karıştırarak, gözlerinizi dezenfekte edebilirsiniz.

Sarımsak : Doğal bir antibiyotik olan ve aynı zamanda göz iltihabına iyi gelen sarımsak, şifalı bitkiler arasında yer almaktadır.