Kanseri Doğal Yollarla Nasıl Azaltabilirsiniz?

kansere sifa
kansere sifa

Reyhan

Faydaları: Flavonoidlerle dolu olan fesleğen, Amerikan Kanser Araştırma Enstitüsü’ne (AICR) göre “kansere karşı koruyucu bir etkiye sahip olabilir” . Ot, tavada kızartma, köri, domates bazlı soslar, salatalar, soslar ve soslar dahil olmak üzere birçok popüler yemekte kullanılır.

Schreiber, “Pesto muhtemelen bir numaralı fesleğen yemeğidir – Biraz daha fazla beslenme ve tat için biraz ıspanak veya başka bir yapraklı yeşillik eklemeyi seviyorum” diyor. Ceviz ve badem eklemek, birçok pesto tarifinde adı geçen daha pahalı çam fıstığının yerini alabilir.

Biberiye

Faydaları: AICR’ye göre biberiye, kanser hücresi büyümesini yavaşlatabilen, bağışıklık fonksiyonlarını güçlendirebilen, kanserle ilgili hormonların üretimini sınırlayabilen ve bir antioksidan olarak çalışabilen bir fitokimyasal olan karnosol açısından zengindir.

Biberiye tatlı, çamımsı bir tada sahiptir ve çok çeşitli yemeklerde kullanılabilir. Schreiber, “Doğranmış patateslere biberiye eklemeyi ve sonra onları kızartmayı seviyorum” diyor. “Ayrıca kümes hayvanları için bir turşuda harika ve gerçek bir lezzet artışı için zeytinyağına ekleyebilirsiniz.”

Kekik

Faydaları: Kekik, antioksidan olarak çalışabilen ve hücreleri kanserden koruyabilen bir grup fitokimyasal olan terpenoidler içerir.

Bu aromatik bitki soslarda, çorba ve güveçlerde, sebze yemeklerinde, soslarda ve ev yapımı ekmeklerde kullanılabilir. Schreiber, “Limon kekiğini gerçekten seviyorum” diyor. “Gerçekten güzel bir tadı var ve sapları daha yumuşak, bu yüzden onlarla yemek pişirirken onları çıkarmak zorunda değilsiniz.”

Nane

Yararları: AICR’ye göre nane, laboratuvar çalışmalarında kanser hücrelerinin büyümesini engellediği gösterilen perilil alkol içerir. Nane, birçok kanser hastasının tedavinin ortasında uğraştığı sindirim sorunlarını azaltmaya da yardımcı olabilir. Schreiber, “Nane çayı veya nane şekeri, bazı kanser hastalarının bulantılarını azaltmasına yardımcı olabilir” diyor.

En yaygın iki form – nane ve nane – tatlı ve tuzlu yemekleri tatlandırmak için ve tatlılar, salatalar, meyveler, smoothie’ler ve cacık gibi yoğurt bazlı soslar ile kullanılır. 

Maydanoz

Yararları: Bir garnitürden çok daha fazlası olan maydanoz, kanseri önlemede rol oynayabilecek başka bir flavonoid olan apigenin içerir.

Kıvrılmış maydanoz garnitür olarak daha yaygınken, düz yapraklı çeşidi (İtalyan maydanozu da denir) sebze yemeklerinin yanı sıra çorba ve güveçlerde daha sık kullanılır. Schreiber, “Maydanozu ev yapımı soslarda ve soslarda da kullanabilirsiniz” diyor.

Bunlar Dışında ;

  1. Tütün kullanmayın. …
  2. Sağlıklı diyetle beslen. …
  3. Sağlıklı bir kiloda kalın ve fiziksel olarak aktif olun. …
  4. Kendinizi güneşten koruyun. …
  5. aşı olun. …
  6. Riskli davranışlardan kaçının. …
  7. Düzenli tıbbi bakım alın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın