Kas Gevşetici Bitkiler ve Faydaları

kedi-otunun-faydalari
kedi-otunun-faydalari

Kas gevşetici bitkiler özellikle işleri ağır olan kişilerin kullandığı ve faydasını gördüğü bitkilerdir. Aynı zamanda spor ile uğraşan kişilerin spor sonrası tüketmesi gereken bazı kas gevşetici bitkiler bulunmaktadır. Bu şekilde hem kaybetmiş olduğu enerjilerini geriye alırlar, hem de kaslarının ağrısı en az seviyede olur.

Kas Gevşetici Bitkiler

  • Arnavut Biberi
  • Kedi Otu
  • Biberiye
  • Papatya
  • Yabani Kekik
  • Kedi Nanesi
  • Turp
  • Lavanta

bitkisel olarak yardım alabileceğiniz ve kaslarınızın gevşemesini sağlayan şifalı bitkilerdir. Doğal kas gevşetici şifalı bitkiler fayda olarak bunlar ile sınırlı değildir. Kaslarınızın yanında vücudunuza birçok faydası bulunmaktadır.

Kas Gevşetici Bitkiler Faydaları

Kedi Otu : Yüzyıllardan beri kullanılan kedi otu özellikle, boyun kısmındaki gerilmeler için tüketilen şifalı bitkidir. Bu bitkinin diğer bir özelliği ise, uyku düzenine faydasının olmasıdır.
Papatya : İnanılmaz bir rahatlatıcı etkisi bulunan papatya, kas ağrıları dışında baş ağrısına iyi gelmektedir. Bitkinin diğer faydaları ise; adet krampları, tansiyon hastalıkları, stres ve gerginlik gibi durumlara iyi gelmektedir.
Yabani Kekik : Doğal bir kas gevşetme özelliği olan yabani kekik, her hangi bir yan etkiye sahip değildir.
Kedi Nanesi : Nane ailesinden olan ve Avrupa’ya has olan bir nane çeşididir. Bitkinin gevşetici özelliğinin yanısıra, strese karşı iyi gelerek kişiyi rahatlatmaktadır.
Arnavut Biberi : Krampların sebep olduğu ağrılara iyi gelir.
Turp : Kas gerilmesi ve kramplarına karşı iyi bir ağrı kesicidir.
Lavanta : Lavanta yağını sürerek, kaslarınızın gevşemesini sağlayabilirsiniz.
Biberiye : Yemeklerde devamlı kullanılan bir baharat olan biberiye, kas spazmlarının rahatlaması için tüketilmelidir.
aynı zamanda eklemlerinize biberiye yağı ile masaj yapabilirsiniz.

Bu şifalı bitkiler ve daha pek çoğunu web sitemizi ziyaret ederek bulabilirsiniz. Bunların arasında bulunan özellikle papatya mutfagınızda asla eksik etmemeniz gereken bitkiler arasında yer alıyor.

papatyanin-faydalari
papatyanin-faydalari

 

 

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın