Bıttım Sabunu Faydaları

bittim_sabunu_nedir_neden_yapilir_bittim_sabunu_ne_ise_yarar
1- Alopesi Areata (Saçkıran) Bıttım sabunu Sadece saçlarda değil deri ve sakallarda da dökülmeye neden olan saçkıran hastalığına iyi geliyor.
2- Egzama ve Sedef Egzama ve sedef hastalarına tavsiye edilen bıttım sabunu, hastalık sonucu ortaya çıkan yaraların geçmesinde etkilidir. Deri hastalıklarının en yaygın belirtilerinden biri olan kaşıntıyı geçirmek için de düzenli aralı
klarla bıttım sabunu kullanılabilir.
3- Alopecia (Saç Dökülmesi) Bıttım sabunu ile yapısal bozukluklar ve psikolojik nedenlerle ortaya çıkan saç dökülmelerinin önüne geçmek mümkün. Kimyasal içermeyen bir sabun olduğu için saçların çok daha canlı çıkmasını ve parlak görünmesini sağlıyor.
4- Kepek Günümüzde en sık yaşanan saç problemlerinden biri de kepektir. Bıttım sabunu saç diplerini besler ve kepek oluşumunu engeller.
5- Sivilce ve akne Bıttım sabunu, sivilceleri kurutur, cildi aknelerden temizler. İçerdiği vitamin ve mineraller ile cildin nem oranını dengeler. Siyah noktalar için de bu organik sabun kullanılabilir.
6- Varis Varisli bölgelere haftada 2 kez bıttım sabunu ile masaj yapılabilir.

Bıttım Sabunu Hakkında Bilgiler

En temel etki alanı saç olan bıttım sabunu, kepek önleyici olarak doğrudan kullanılabilir. Saç derisinin ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri doğal şekilde içinde barındırdığı için saç dökülmesinde oldukça etkilidir. Saç köklerini canlandırarak yeni saç tellerinin çıkmasını sağlar. İçeriğindeki antiseptik özelliğinden dolayı; egzama, mantar, sivilce, yara ve kafa derisi tahrişleri gibi birçok cilt hastalığına karşı etkili olan bıttım meyvesi, varisli damarlar konusunda da etkili çözümler sunmaktadır.
Yapılan araştırmalar göstermektedir ki; bıttım meyvesi içeriğinde %47 oranında yağ barındırmaktadır. Bu yağ oranı soya fasulyesi, pamuk tohumu gibi yağlı tohumlardan daha fazla olup, aynı zamanda da içindeki mineraller sayesinde saçlarınız için doğru tercihtir. Saçlar kendi yağını yıkamayla ve kimyasal şampuanlarla kaybeder. Bıttım doğal sabun çeşitleri kaybolan yağı en kısa sürede saçınıza yeniden kazandırmaya yardımcı olur.
İçeriğindeki pigmentasyon etkisi ile beyazlayan saçlar için çözüm olabileceği önemli araştırmalarda dile getirilen bıttım sabunu, uzun süreli kullanımlarda saçlarınız için bir sağlık kaynağıdır. Bıttım sabunu faydaları konusunda hidrasyon etkisine de değinmek gerekir.
Bu etki ile hem saçınıza hem de cildinize nem verir. Kuru saçlara ihtiyacı olan yağı verip nemlendirirken, yağlı saçlarda da yağ dengesini ayarlama görevini görür. Bıttım sabunu hem saç derinizdeki gözenekleri hem de cildinizdeki gözenekleri açarak hava almasını sağlar. Aynı zamanda da açılan gözeneklerde bakteri oluşumunu engelleyerek gerçekleşebilecek rahatsızlıkların önlenmesine yardımcı olur.
Bıttım sabunu aynı zamanda sadece fiziksel bir rahatsızlık olmayan sedef hastalığının yarattığı rahatsızlıkları da aza indirir. Cilt lekeleri konusunda başarılı olan bıttım sabunu, sivilce oluşumunu da önleyerek cildinizi korur. Saç foliküllerine etki ederek besler ve saç tellerinin daha sağlıklı olmasını sağlar.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın