En İyi 10 Detoks Bitkisi

En İyi 10 Detoks Bitkisi
En İyi 10 Detoks Bitkisi

Baharın gelmesiyle birlikte, odak noktamızı detoksifikasyona kaydırıyoruz. En İyi 10 Detoks Bitkisi Vücudunuz için bir bahar temizliği gibi düşünün. Kış boyunca, çoğumuz mevsimsel mevcudiyet nedeniyle daha ağır yiyecekler yiyoruz ve daha hareketsiz bir yaşam tarzı sürüyor olabiliriz. Bir bahar detoksu, sisteminize sağlıklı bir destek sağlamaya yardımcı olur. Arınma işleminiz bittiğinde kendinizi tazelenmiş, enerjik ve yaza hazır hissedeceksiniz!

Orada farklı detoks kılavuzları var. Kısıtlayıcı bir detoksa başlamadan önce doktorunuza danışmalısınız. İşlenmiş gıdaları ve rafine şekerleri ortadan kaldırmak ve bütün gıdaları seçmek, sisteminizi güvenli bir şekilde detoks etmenin harika bir yoludur. Diyetinizden toksinleri ve yapay bileşenleri çıkarmak, vücudunuzun işini daha verimli yapmasını sağlayacaktır.

Otların vücudunuzun doğal olarak yaptığı detoksifikasyon sürecine yardımcı olmasının birçok yolu vardır. İşte detoks rutininize ekleyebileceğiniz 10 detoks etkili bitki. Hepsi en iyi şekilde 8-10 oz kaynar suya 1 tepeleme çay kaşığı koyarak ve bitkiyi 5-10 dakika suda demlenmeye bırakarak çay olarak tüketilir. Ne kadar uzun oturursa, etkisi o kadar fazla olur. Ne kadar uzun süre oturursa, çoğu durumda tadın o kadar az rahatsız edici olduğunu unutmayın. Tadına yardımcı olması için bir çubuk tarçın veya bir tutam limon gibi başka malzemeler eklemekten çekinmeyin. Detoks yönergelerinize uyan her şey. Demlenirken demliğin üzerini kapatmayı unutmayın.

En İyi 10 Detoks Bitkisi ve Faydaları

1. Dulavratotu kökü

Dulavratotu güçlü, acı bir bitkidir. Acı bileşenler tipik olarak idrar söktürücüdür, yani sıvıların vücuttan daha hızlı geçmesine yardımcı olurlar. İdrar yoluyla toksinlerin atılması.

2. Devedikeni tohumu

Shanti Tea, süt devedikeni tohumu ve yaprağı sunar ve kesinlikle ikisinin bir karışımını yapabilirsiniz. Tohum , karaciğer ve safra kesesi üzerindeki faydaları nedeniyle diyabet tedavisinde kullanılmıştır . Karaciğeri hasardan koruduğu ve kan şekerini düşürerek karaciğerin glikoz metabolizmasına yardımcı olduğu gösterilmiştir. Karaciğer vücudun en iyi detoksifikasyon organı olduğundan, karaciğere yardımcı olan herhangi bir bileşen genel olarak detoksifikasyona yardımcı olur.

3. Isırgan Otu

Isırgan otu yaprağı hafif, tatlı, hafif çimenli bir tada sahiptir. Bir çayda harikadır, ancak buharda pişirilip salatalara ve çorbalara da eklenebilir. Dikkatli olun, kurutulmuş ısırgan otu yaprağında hala çok az acı veren tüyler olacaktır!

Isırgan otu yaprağı demir ve C vitamini bakımından yüksektir. Böbreklerin atıkları ortadan kaldırmasına yardımcı olur ve karaciğerde çeşitli detoksifikasyon işlemlerini destekler.

4. Karahindiba

Karahindiba hafif aromalı başka bir bitkidir. Birçok süpermarkette taze karahindiba yeşillikleri satın alabilir veya yaz ve ilkbaharda arka bahçenize bakabilirsiniz. Tüm bitki yenilebilir, çiçekler, sürgünler, kökler ve yapraklar. Karahindiba kökü, bitkinin geri kalanından daha fazla idrar söktürücü etki sunar.

5. Spirulina

Antioksidanlar, klorofil, protein, demir, B vitaminleri, kalsiyum ve diğer temel besinler açısından zengin olan spirulina , düzenli beslenmenize mükemmel bir katkı sağlar. Gerçekten güçlü bir aroması ve tadı vardır, bu yüzden doğrudan içmek yerine bir smoothie’ye eklemenizi öneririz. Sıcak suya demlemeyiniz ve spirulinaya ısı eklenmesinin neden olabileceği besin maddelerinin zarar görmesini riske atmayınız.

6. Zerdeçal kökü

Zerdeçal , antiinflamatuardır ve yüksek düzeyde antioksidan içerir. Aktif bileşen, safra kesesinden safra akışını uyaran kurkumindir. Safra, zararlı toksinleri atmak için gereklidir. Zerdeçalı karabiberle birlikte tükettiğinizden emin olun çünkü karabiber, kurkumini aktive etmeye ve zerdeçal kökünün birçok sağlıklı faydasını açığa çıkarmaya yardımcı olur. Shanti Tea ayrıca kendi karışımlarınızı oluşturmak veya Vitality adlı iltihap önleyici karışımımızı denemek için mükemmel olan kesilmiş zerdeçal parçaları da sunar .

7. Yeşil çay

Yeşil çay , antioksidanlarla dolu bir metabolik güçlendirici ve idrar söktürücüdür. Her türlü vücut işlevine yardımcı olur ve detoksifikasyon için harikadır.

8. Kırmızı yonca

Kan saflaştırmasına yardımcı olur ve ayrıca safra üretimini uyarmaya yardımcı olur, kırmızı yonca vücuttan ağır metalleri ve kimyasal toksinleri atma yeteneğine sahiptir. Kırmızı yonca ayrıca A, C, B vitaminleri, magnezyum, kalsiyum, demir ve fosfor gibi vitamin ve mineral kaynağıdır.

9. Zencefil kökü

Zencefili seviyoruz . Tatlı ve tuzlu yiyecek ve içeceklere sad

ece harika bir tat vermekle ve lezzet katmakla kalmaz, aynı zamanda sindirime de yardımcı olur. “Gingerol” adı verilen bileşikler uyarıcıdır ve yiyeceklerin sindirim sistemi boyunca hareketini hızlandırmaya yardımcı olur.

10. sığırkuyruğu yaprağı

Mullein bir balgam söktürücüdür, yani sizi öksürtür. Bu bitki genellikle akciğer detoksu için kullanılır çünkü öksürmek akciğerleri temizlemeye yardımcı olur. Sığırkuyruğu özellikle sigarayı yeni bırakmış kişilere ciğerlerdeki katranın temizlenmesine yardımcı olması için tavsiye ediyoruz. Araştırmalar sığırkuyruğunun bakteri ve parazitleri dışarı atmaya yardımcı olabileceğini göstermiştir.

Bir sonraki detoksunuza yardımcı olması için yukarıda listelenen on bitkiden herhangi birini kullanabilir veya kurum içi natüropatik doktorumuz tarafından detoksifikasyona yardımcı olacak bileşenlerle oluşturulan Saf İnfüzyon adlı karışımımızı deneyebilirsiniz: dulavratotu, sarı rıhtım, kırmızı yonca, karahindiba yaprağı , schisandra meyveleri limon otu ve doğal limon özü. Bir uyarı, bu karışım işlev için tasarlanmıştır, tadı acı ve mayhoştur. Daha önce de belirtildiği gibi, acılık detoksifikasyon sürecine yardımcı olur.detoks

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın